portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Przy Słowiańskim Wzgórzu - sprawy osiedlowe » Forum » Usługi internetu i telewizji ;)
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Usługi internetu i telewizji ;)

Idź do strony 1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
MariuszL 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Wto Lut 05, 2013 12:32
Posty: 87
Skąd: stąd :)

PostWysłany: Śro Lut 06, 2013 15:12    Temat postu: Usługi internetu i telewizji ;)

zapraszam tutaj Smile
Karpikpl 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Lut 05, 2013 20:49
Posty: 69
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro Lut 06, 2013 21:04    Temat postu: Re: Usługi internetu i telewizji ;)

Pozwolę sobie zacytować kolegę bo on chyba najwięcej wniósł do tematu, a nie ma sensu żeby to ktoś jeszcze szukał w innym miejscu.

MariuszL napisał:
Z kablami w skrzynce multimedialnej to jest tak. 3 usługodawców: Korbank, upc i netia wjechalo ze swoimi kablemi sieciowymi do mieszkań i chyba netia albo upc wjechalo światłowodem. Tylko u tych 3 mozna wziac internet i telewizję ip. Ja mam w korbanku pakiet za 59 zł na 2 lata i dodatkowo musialem kupic sobie dekodery ip za pierwszy zapłaciłem 299 zł a przy drugim mialem promocje zimową i kupilem go za 99 zł. Całośc pakietu czyli internet i telewizję puszczają jednym kablem, który nalezy rozdzielić switchem w tej skrzynce multimedialnej nad drzwiami. Taki switch to jest wydatek kolo 30 zł. Tam w tej skrzynce mamy jescze po 2 kable zielone sieciowe od gniazdek w pokojach i 2 kable RTV, które są chyba do dekoderów starszego typu Smile tak czy siak anteny zbiorczej TV nei ma. Ja mam zrobione tak, ze do tego switcha podłączyłem bezpośrednio router bezprzewodowy i 2 zielone kable które ida w pokojach do gniazdek sieciowych i do nich mam podpięte kablem sieciowym 2 dekodery cyfrowe do telewizji ip. Na początku jak korbank podłączał się z urządzeniami to były problemy ale teraz już wszystko ładnie chodzi. Gdyby ktoś chciał to mogę pomóc z podłączeniem Smile
Karpikpl 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Lut 05, 2013 20:49
Posty: 69
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Lut 15, 2013 22:27    Temat postu: Re: Usługi internetu i telewizji ;)

ja zastanawiam się jak to rozwiązać u siebie. Głównie mnie interesuje ile miejsca potrzebuje w tej pięknej skrzynce nad drzwiami.

Czyli w przypadku Korbanku musi się tam zmieścić switch (http://www.arest.pl/Sieci-routery/Switche/50,,,,0,0,0,,/)

gdy to będzie netia to router XDSL (http://www.arest.pl/Sieci-routery/Routery/xDSL/49,236,,,0,0,0,,/)

a gdy UPC to modem kablowy+switch? Czy wtedy modem kablowy musi być w skrzynce? z tego co mi się wydaje to może być przy tv+switch w skrzynce?
Jakie są wymiary tego urządzenia?

Którego dostawce polecacie?
Mi zależy głównie na internecie + ewentualnie jakieś kanały sportowe HD.
MariuszL 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Wto Lut 05, 2013 12:32
Posty: 87
Skąd: stąd :)

PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 8:06    Temat postu: Re: Usługi internetu i telewizji ;)

ja do skrzynki wrzucilem takiego http://www.arest.pl/produkt/Sieci-routery/50,0,,,0,0,0,,/27002/Switch-TP-LINK-TL-SF1005D-5x-10-100-Mb-s/
Karpikpl 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Lut 05, 2013 20:49
Posty: 69
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 8:35    Temat postu: Re: Usługi internetu i telewizji ;)

no fajny ale myślałem o czymś z wifi, ty sobie zrobiłeś access point w innym miejscu?

wiem, że to trochę podstawowe pytanie, ale jak wrzucę router/switcha w skrzynkę to będę potem mógł rozdzielać internet dalej (np. w salonie) kolejnym routerem/switchem?

chodzi mi o to, że pod TV jest jedno gniazdko RJ45 a ja potrzebuję przynajmniej dwa (TV+konsola) Smile
Teoretycznie powinienem takie rzeczy wiedzieć, ale kto pyta nie błądzi Smile
MariuszL 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Wto Lut 05, 2013 12:32
Posty: 87
Skąd: stąd :)

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 21:41    Temat postu: Re: Usługi internetu i telewizji ;)

Cytat:
no fajny ale myślałem o czymś z wifi, ty sobie zrobiłeś access point w innym miejscu?

wiem, że to trochę podstawowe pytanie, ale jak wrzucę router/switcha w skrzynkę to będę potem mógł rozdzielać internet dalej (np. w salonie) kolejnym routerem/switchem?

chodzi mi o to, że pod TV jest jedno gniazdko RJ45 a ja potrzebuję przynajmniej dwa (TV+konsola) Smile
Teoretycznie powinienem takie rzeczy wiedzieć, ale kto pyta nie błądzi Smile


Ja mam w tej skrzynce multimedialnej switcha tego ktorego ci prezentowalem i router wi-fi podlaczony do tego switcha ktory dzieli internet na urzadzenia bezprzewodowo. Do switcha mam rowniez wpiate te zielone kable na pokoje w ktorych mam gniazda. A ty jak chcesz rozdzielac ten sygnal w pokojach kolejnym switchem bo powiedzmy masz w jednym pokoju 2 urzadzenia do podlaczenia po kablu to oczywiscie mozesz przyczepic tam switcha.

Jak chcesz to moge podejsc ktoregos dnia wieczorem - nie ma problemu.
Karpikpl 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Lut 05, 2013 20:49
Posty: 69
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro Lut 20, 2013 0:02    Temat postu: Re: Usługi internetu i telewizji ;)

MariuszL napisał:
Jak chcesz to moge podejsc ktoregos dnia wieczorem - nie ma problemu.

dzięki, na razie jeszcze do tego daleko Smile
Komarek 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Lut 15, 2013 11:39
Posty: 27
Skąd: Wrocław-Śródmieście-Przy Słowiańskim Wzgórzu

PostWysłany: Pią Lut 22, 2013 12:48    Temat postu: Re: Usługi internetu i telewizji ;)

Karpikpl napisał:

Którego dostawce polecacie?


Mam UPC i mam parę uwag po dwóch miesiącach użytkowania.
Może będą pomocne Cool

Wziąłem pakiet 3w1 (czyli TV, internet, telefon) gdyż zależało mi na pozostawieniu numeru telefonu stacjonarnego.
TV: podstawowy pakiet, kilkanaście HD, dużo sportu, jakość OK. Duży plus za bezpłatny sygnał analogowy do drugiego gniazdka. Minusy: brak BBC w pakiecie, dziwaczne ułożenie kanałów, nachalne próby wciśnięcia płatnych programów.
Trzeba pilnować terminów rezygnacji z gratisów (HBO) !
Telefon: cyfrowy z funkcją przekazywania połączeń na komórkę, działa OK.
Internet: do 60 Mbitów (teoria, real to połowa), bezpłatny router, silne WiFi.
Podpiąłem pod WiFi telewizor i laptop, blaszak na kablu. Działa OK.
Koszt to 135 miesięcznie, pierwsze 6 m-cy po 90.
Wszystko wpięte w istniejącą instalację bez grzebania i kombinowania.
Montaż bezpłatny (zamawiałem przez net).
Karpikpl 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Lut 05, 2013 20:49
Posty: 69
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Mar 22, 2013 0:32    Temat postu: Re: Usługi internetu i telewizji ;)

Dostaliśmy wszyscy ulotki moico http://moico.pl/
tyle się od nich dowiedziałem
Cytat:

Prowadziliśmy rozmowy z developerem na temat podpisania umowy i świadczenia usług dla mieszkańców Pana bloku, niestety developer nie wyraził zgody na wpuszczenie kolejnego providera do budynku. Jeśli utworzyła się już wspólnota mieszkaniowa możemy ponownie nawiązać kontakt i starać się o pozwolenie na świadczenie usług. W tym celu możemy Panu zaproponować wejście na stronę www.moico.pl, w zakładce download znajduje się upoważnienie, które umożliwia kontaktowanie się naszego przedstawiciela handlowego z zarządcą Pana budynku i rozpoczęcie rozmów nad świadczeniem usług na tym adresie. Wystarczy odesłać nam wypełnione upoważnienie. Im większe zainteresowanie naszą firmą i im więcej takich upoważnień od mieszkańców Pana budynku otrzymamy tym większe prawdopodobieństwo, że wspólnota mieszkaniowa wyrazi zgodę.
Karpikpl 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Lut 05, 2013 20:49
Posty: 69
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Maj 05, 2013 15:22    Temat postu: Re: Usługi internetu i telewizji ;)

Małe sprostowanie dla Korbanku.
To ich urządzenie SetTopBox musi być bezpośrednio wpięte w ich sieć tzn. sygnał może przejść przez switcha ale nie router.

Jak to wygląda w praktyce - najlepiej jest poprawadzić dodatkowy kabel między skrzynką a TV.
Wtedy będzie się miało fukcjonalne gniazdko pod tv dla konsoli/tv, router w skrzynce na drzwiami rozdzielający neta na WiFi i pozostałe gniazdka.

Ja miałem to urządzonko na próbę 1 dzień, działało dla mnie za wolno i zrezygnowałem.
Karpikpl 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Lut 05, 2013 20:49
Posty: 69
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Maj 05, 2013 15:24    Temat postu: Re: Usługi internetu i telewizji ;)

Dodatkowo mam pytanie:
Szukam routera z USB/WiFi/DLNA i najlepiej BT.

Chodzi mi o podpięcie do niego dysku i wyświetlanie zawartości na TV przez DLNA.
BitTorrent byłby miłym dodatkiem (router ściąga na podpięty dysk, nie trzeba mieć kompa włączonego)
Alan_B 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Wto Lut 05, 2013 18:40
Posty: 31
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Maj 10, 2013 19:19    Temat postu: Re: Usługi internetu i telewizji ;)

Karpikpl napisał:
Dodatkowo mam pytanie:
Szukam routera z USB/WiFi/DLNA i najlepiej BT.

Chodzi mi o podpięcie do niego dysku i wyświetlanie zawartości na TV przez DLNA.
BitTorrent byłby miłym dodatkiem (router ściąga na podpięty dysk, nie trzeba mieć kompa włączonego)


Router ASUS RT-N65U

http://www.arest.pl/produkt/Sieci-routery/49,236,,,0,0,0,,/30952/ASUS-RT-N65U-1x-WAN-4x-LAN-2x-USB-Wi-Fi-b-g-n-N450-dwupasmowy/
wiwany 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Wto Lut 19, 2013 23:09
Posty: 221
Skąd: Wro

PostWysłany: Czw Cze 13, 2013 12:13    Temat postu: Re: Usługi internetu i telewizji ;)

Bez wielkiej nadziei, bo powinienem to skierować do tych, którzy jeszcze nie mieszkają, a więc umowy z żadnym operatorem w budynku nie mają:

Czy są zainteresowani ZBIOROWYM zamówieniem usług w Orange stacjonarnym (TP) ?
Możliwy telefon / internet/ TV/ VoD.

Jak dotąd zapytania indywidualne o instalację/ przeniesienie mają negatywną odpowiedź- brak możliwości technicznych.
Brak studzienki + 400 mb. kabla magistralnego bodajże.

Jest procedura składania takiego zamówienia na usługi do działu inwestycji, wprost do Katowic- rozpatrywana przez inną komórkę, w odniesieniu do całkowitej liczby potencjalnych klientów.

Zwykłe pojedyncze zapytania/ zamówienia zdaje się po prostu się w systemie operatora nie sumują, zwłaszcza że mamy 8 klatek z odrębnymi adresami, operator nie ma wiedzy, że to jeden budynek. Tak to mniej więcej historyja wygląda Wink
BoxClub82 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Wrz 24, 2013 11:51
Posty: 5
Skąd: Jedności Narodowej

PostWysłany: Wto Wrz 24, 2013 12:22    Temat postu: Re: Usługi internetu i telewizji ;)

Ja mam Korbank i jak narazie nie narzekam. Jak wezmiesz router od nich (w dzierzawie) to wtedy przy zakupie telewizji od nich, nie musisz zakupywac switcha. Podobno bede miec za miecha jakis tuner tv 3 w 1. Pani na infolinii mówila ze bedzie to bramka voip, router i tuner tv w jednym.
Timfinitive 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Paź 01, 2013 11:10
Posty: 1
Skąd: Jedności Narodowej 152

PostWysłany: Wto Paź 01, 2013 11:30    Temat postu: Re: Usługi internetu i telewizji ;)

Witam serdecznie,

Przeglądając opinie o dostawcach internetu dochodzę do wniosku iz wybiera się między mniejszym, a większym złem.

Co jest u nas najmniejszym złem?

Z tego co czytam u nas w miarę akceptowalnie działa Korbank a przy tym jest tani. Interesuje mnie wyłacznie internet. Czy są jakieś większe przeciwskazania na dzień dzisiejszy? Tzn:

- czy przerywa?
- czy transfer nie spada z (50mb czyli 5-6mB do smiesznych wartości np 0,5mB?)

Z góry dziękuję za odpowiedź
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Wrocław

  

osiedla Wrocławia:

  Andaluzja Angel Wings Apartamenty Czysta Apartamenty North Apartamenty Piaskowa Apartamenty przy Mińskiej Apartamenty Rakowiecka Aparthotel Invite Atrium Geo Braterska Brzeska 5 Brzozowe Zacisze Bursztynowa Bursztynowe Butterfly Centauris Centrum Maślic Małych Centrum Partynice Centrum Południowe Corte Verona Cybulskiego 20 Czajkowskiego Cztery Pory Roku Giardini Verona Grójecka 10 Hauke-Bosaka Hubertus Huby Impressio Innova Inwestycja w Leśnicy Jana III Sobieskiego Jesionowy Zakątek Justin Center Kępa Leśnicka Kępa Staromiejska Kiełczów (Milart) Korona Kościuszki - Prądzyńskiego Kręta 10 Krzycka 92 Kukuczki (Milart) Kurkowa 14 Lawendowe Legnicka 17 Literackie Lofty Platinum Lokum di Trevi Lokum Mosiężna Maestro Malownicze Małe Wilczyce Mozaika Mój Grabiszynek Muchobór Wielki-Portero Na Księżu Małym Na Życzliwej Nowy Horyzont Oaza Odra House Odra Tower Ogrody Grabiszyńskie Ogrody Halera Ogrody Reja Olimpia Port Ołtaszyn Park Opolska Orion Osiedle Mieszczańskie Osiedle Odkrywców Park Avenue Parkowa Ostoja Parkowe Parkowe (Budnest) Partynice Pastelowy Gaj Piastowskie Planty Zawidawie Pod Dębami Pod Platanami Pod Przyjaznym Adresem Potokowa Pretficza 40 Promenady Wrocławskie Przy Słowiańskim Wzgórzu Przyjaźni Racławicka Park Rezydencja Borek Rezydencja Dąbie Rezydencja Staromiejska Rodzinna Enklawa Różana Dolina Rumiankowe Sky Tower Słoneczne Sady Słoneczny Zakątek Sol De Levante Stabłowice II Stabłowicka 77 Sułowska Supińskiego 6, 6a Szybka ŚRÓDMIEŚCIE odnowa Tarnogaj Tęczowe Tęczowy Raj - Apart House Trinity Residence Verity Rivage Verity Rosa Verity UpTown Villa Blanca Villa Vratislavia Ville Murano Vratislavia Residence Wilanowskie Willa Gardenia Wille przy Potokowej Wojszyce Klasztorna Zacisze Krzemienieckie Zakątek na Wietrznej Zegarmistrzowska Zielona Etiuda Zielona Pergola Zielona Przystań Zielona Wyspa Zielone Stabłowice Zielone Wzgórze Zielony Szelest Zielony Zakątek Zielony Zakątek Murapol Zimowe Ogrody Złociste Jarzębiny II Złota Podkowa Zwycięska Zwycięska 14c

dzielnice Wrocławia:

  Fabryczna Krzyki Psie Pole Stabłowice Stare Miasto Śródmieście

W REGIONIE:
Jelenia Góra Legnica Wałbrzych Wrocław

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama