portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Przy Słowiańskim Wzgórzu - sprawy osiedlowe » Forum » Daszki nad balkonami
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Daszki nad balkonami

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
saplaa 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Sty 28, 2014 13:36
Posty: 7
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Cze 19, 2014 18:03    Temat postu: Daszki nad balkonami

Witam

posiadam balkon niestety nie zadaszony i efekt jest taki, jakbym go nie miał, zwyczajnie nie da się z niego normalnie korzystać i zagospodarować. Czy ktoś z Was ma podobny problem i chciałby zadaszyć swój balkon? Może ktoś już się dowiadywał w temacie czy przypadkiem wspólnocie to nie zepsuje estetyki budynku? Jestem w stanie oczywiście zamontować daszek o podobnej estetyce do już zamontowanych, czy zarząd mógłby się dowiedzieć czegoś więcej, tzn czy takie rozwiązanie wchodzi w grę i jakie kroki musieli by poczynić mieszkańcy z podobnym problemem?
Sivyok 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Sty 20, 2014 19:28
Posty: 23
Skąd: W-W

PostWysłany: Nie Cze 22, 2014 13:44    Temat postu: Re: Daszki nad balkonami

Podpisuję się pod tym zapytaniem. Początkowo podobało mi się, że balkony na ostatnim piętrze są niezadaszone, wyglądają estetycznie itd. ale po n-tym deszczu zmieniłem zdanie. Orientuje się ktoś ile wynosi koszt wykonania takiego zadaszenia, jak mają inne balkony, ewentualnie czegoś podobnego?
wiwany 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Wto Lut 19, 2013 23:09
Posty: 221
Skąd: Wro

PostWysłany: Nie Cze 22, 2014 19:22    Temat postu: Re: Daszki nad balkonami

Krótko- jeszcze trwa gwarancja na elewacje, a ewentualne zadaszenia jako ingerencje w część wspólną będą wymagały zgody Wspólnoty.
Bartosz_M 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Sty 19, 2014 13:43
Posty: 114
Skąd: Wrocławia, Przy Słowiańskim Wzgórzu

PostWysłany: Czw Cze 26, 2014 11:55    Temat postu: Re: Daszki nad balkonami

wiwany napisał:
Krótko- jeszcze trwa gwarancja na elewacje, a ewentualne zadaszenia jako ingerencje w część wspólną będą wymagały zgody Wspólnoty.


Ze swojej strony dodam, że nie tylko zgoda Wspólnoty, ale ze względu na rękojmię, konieczna jest zgoda Echo.

_________________
Pozdrawiam

Bartosz Marek

Sekretarz Zarządu Wspólnoty
Bartek_K 
   

Stały bywalec


Wiek: 42
Dołączył: Śro Wrz 05, 2012 8:14
Posty: 91
Skąd: Wrocław JN 152

PostWysłany: Pon Lip 14, 2014 12:26    Temat postu: Re: Daszki nad balkonami

Odświeżę trochę temat.

Myślę, że daszki przydały by się z jeszcze jednego powodu.
Mam na myśli palaczy dla których inwestycja w popielniczkę czy słoik przerasta możliwości budżetu domowego. Nie wspominając o zdolności empatii.
Lekko irytujące jest znajdywanie fajek, popiołu i potłuczonych słoików z fajkami na balkonie a siłą rzeczy meblach i praniu.
Bartosz_M 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Sty 19, 2014 13:43
Posty: 114
Skąd: Wrocławia, Przy Słowiańskim Wzgórzu

PostWysłany: Wto Lip 15, 2014 12:13    Temat postu: Re: Daszki nad balkonami

Bartek_K napisał:
Odświeżę trochę temat.

Myślę, że daszki przydały by się z jeszcze jednego powodu.
Mam na myśli palaczy dla których inwestycja w popielniczkę czy słoik przerasta możliwości budżetu domowego. Nie wspominając o zdolności empatii.
Lekko irytujące jest znajdywanie fajek, popiołu i potłuczonych słoików z fajkami na balkonie a siłą rzeczy meblach i praniu.


Sugeruje Pan zadaszenie nad każdym balkonem? Jeśli ma to być montowane indywidualnie, to będzie to gehenna. Oczywiście zdaje Pan sobie sprawę z kosztów założenia zadaszeń nad każdym balkonem, które obciążą wspolnotę? Możemy jako zarząd poprosić o wycenę jednak musimy wiedzieć czego chcemy. Jak to ma wyglądać.

Nad częścią swojego tarasiku mam szklany daszek. Utrzymanie czystości tego daszku nie należy do najwygodniejszych. Jeśli o mnie chodzi, to mogło by go nie być, i zastanowiłbym się poważnie nad markizą na całej długości. Ale na tego typu rzeczy będzie potrzebna zgoda m.in. projektanta. Ze względów estetycznych projektant mógłby się zgodzić na montaż kolejnych daszków, natomiast składana markiza na całej długości będzie problemem.

Załóżmy, że jako wspólnota dostaniemy zgody na montaż daszków, po kolei od: projektanta, generalnego wykonawcy, Echo, Domusa, (nasza zgoda będzie formalnością), a koszta założenia zaakceptuje walne.
Niedopałki zamiast na balkonie będzie miał Pan na daszku. Zapewniam, że podobnie jak gołębie odchody nie jest to przyjemny widok, a problem, mimo wydania dużych pieniędzy nie będzie rozwiązany.

Sugeruję poprosić sąsiadów, aby uważali z papierosami. Wbrew pozorom, uprzejma prośba i spotkanie twarzą w twarz często dają bardzo dobre efekty.

_________________
Pozdrawiam

Bartosz Marek

Sekretarz Zarządu Wspólnoty
Bartosz_M 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Sty 19, 2014 13:43
Posty: 114
Skąd: Wrocławia, Przy Słowiańskim Wzgórzu

PostWysłany: Wto Lip 15, 2014 12:26    Temat postu: Re: Daszki nad balkonami

Sivyok napisał:
Podpisuję się pod tym zapytaniem. Początkowo podobało mi się, że balkony na ostatnim piętrze są niezadaszone, wyglądają estetycznie itd. ale po n-tym deszczu zmieniłem zdanie. Orientuje się ktoś ile wynosi koszt wykonania takiego zadaszenia, jak mają inne balkony, ewentualnie czegoś podobnego?


Sugeruję wystąpić z zapytaniem bezpośrednio do Echo. Jeśli jest to możliwe ze względów technicznych, za wynagrodzeniem opracują warunki techniczne, opracują projekt ze zgodami i zwrócą się z tym do Domusa, a po uzyskaniu zgód zamontują Państwu zadaszenie. Domus przedstawia nam takie sprawy do akceptacji. Jeśli wpływa wniosek od Echo i na wskutek proponowanych zmian nie tracimy gwarancji i rękojmi na części wspólne, to jeszcze się nie zdarzyła odmowa.

Jednak daszki mają być montowane do elewacji, na którą obecnie jest rękojmia 10 lat (o ile mnie pamięć nie myli). IMO sprawa może rozbić się o elewację w Echo. Ale proszę spróbować.

_________________
Pozdrawiam

Bartosz Marek

Sekretarz Zarządu Wspólnoty
wiwany 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Wto Lut 19, 2013 23:09
Posty: 221
Skąd: Wro

PostWysłany: Wto Lip 15, 2014 18:27    Temat postu: Re: Daszki nad balkonami

Bartosz_M napisał:
Bartek_K napisał:
Odświeżę trochę temat.

Myślę, że daszki przydały by się z jeszcze jednego powodu.
Mam na myśli palaczy dla których inwestycja w popielniczkę czy słoik przerasta możliwości budżetu domowego. Nie wspominając o zdolności empatii.
Lekko irytujące jest znajdywanie fajek, popiołu i potłuczonych słoików z fajkami na balkonie a siłą rzeczy meblach i praniu.


Sugeruje Pan zadaszenie nad każdym balkonem? Jeśli ma to być montowane indywidualnie, to będzie to gehenna. Oczywiście zdaje Pan sobie sprawę z kosztów założenia zadaszeń nad każdym balkonem, które obciążą wspolnotę? Możemy jako zarząd poprosić o wycenę jednak musimy wiedzieć czego chcemy. Jak to ma wyglądać.

Nad częścią swojego tarasiku mam szklany daszek. Utrzymanie czystości tego daszku nie należy do najwygodniejszych. Jeśli o mnie chodzi, to mogło by go nie być, i zastanowiłbym się poważnie nad markizą na całej długości. Ale na tego typu rzeczy będzie potrzebna zgoda m.in. projektanta. Ze względów estetycznych projektant mógłby się zgodzić na montaż kolejnych daszków, natomiast składana markiza na całej długości będzie problemem.

Załóżmy, że jako wspólnota dostaniemy zgody na montaż daszków, po kolei od: projektanta, generalnego wykonawcy, Echo, Domusa, (nasza zgoda będzie formalnością), a koszta założenia zaakceptuje walne.
Niedopałki zamiast na balkonie będzie miał Pan na daszku. Zapewniam, że podobnie jak gołębie odchody nie jest to przyjemny widok, a problem, mimo wydania dużych pieniędzy nie będzie rozwiązany.

Sugeruję poprosić sąsiadów, aby uważali z papierosami. Wbrew pozorom, uprzejma prośba i spotkanie twarzą w twarz często dają bardzo dobre efekty.



Krótko:
- oczywiście, że daszki nad każdym balkonem są bez sensu- w zdecydowanej większości chodzi pytającym pewnie o daszki nad balkonami znajdującymi się na najwyższej kondygnacji w danej klatce, bo funkcję daszku dla kondygnacji niższych na ogół stanowi balkon sąsiada z góry. Oczywiście ewentualna potrzeba zdarza się i niżej- bo jak wiadomo 'rytm' pionów mieszkań, położenia balkonów jest w wielu miejscach zaburzony.
- co do finansowania całości przez Wspólnotę- nie przejdzie to przez walne- bo powstałaby kwestia finansowania owszem zmiany części wspólnej jaką jest elewacja, ale z której korzystałaby zdecydowanie mniejszość wspólnoty. I byłoby to korzystanie wyłączne, a cała inwestycja nie jest wymagana ze względu na ogólne potrzeby budynku. Innymi słowy jest to inna sytuacja niż łatanie wspólnego dachu, mimo że bezpośrednio zalewa tylko sąsiadów na najwyższej kondygnacji...

Ps. Inna rzecz, że i w tym zakresie projektant działał niezrozumiale- są 'na budynku' daszki zamontowane 20-30 cm POD balkonami na wyższej kondygnacji, a więc takie, których deszcz nie umyje i doskonale zbędne.
greenlight 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Lut 18, 2013 13:14
Posty: 12
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro Lip 16, 2014 7:50    Temat postu: Re: Daszki nad balkonami

Również jestem zainteresowana takim daszkiem. Nie widzę potrzeby, żeby głosować finansowanie takich ulepszeń, każdy chętny powinnien sam je sfinansować (w tym i ja Very Happy), zwłaszcza, że sprawa dotyczy pojedynczych balkonów. Wstępnie badałam temat i dobre zakłady szklarskie oferują wyprodukowanie i zamontowanie takich daszków. Pozostaje tylko kwestia gwarancji elewacji. Dobrze by było zebrać wszystkich chętnych (w celu ustalenia skali zmian) i wybadać temat u Echo (z tego co pan Bartosz_M napisał, rozumiem, że to właśnie od dewelopera powinniśmy zacząć?).
wiwany 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Wto Lut 19, 2013 23:09
Posty: 221
Skąd: Wro

PostWysłany: Śro Lip 16, 2014 9:12    Temat postu: Re: Daszki nad balkonami

Podejrzewam, że ewentualna zgoda będzie 'sprzężona' z konkretnym modelem/producentem daszku tj. tylko na zasadzie powielenia daszków już na budynku istniejących.
Bartosz_M 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Sty 19, 2014 13:43
Posty: 114
Skąd: Wrocławia, Przy Słowiańskim Wzgórzu

PostWysłany: Wto Lip 29, 2014 15:19    Temat postu: Re: Daszki nad balkonami

Szanowni Sąsiedzi,
poruszyłem temat daszków na ostatnim spotkaniu z Echo. Dla Echo na dzień dzisiejszy sprawa nie istnieje, bo nie wpłynęło do nich żadne pismo w tej sprawie. Jest to pewne novum i osoby, które pierwsze zgłoszą się z taką propozycją, muszą się liczyć z tym, że będą przecierały szlak. Ze swojej storny mogę potwierdzić, że montaż daszku nad balkonem należy zacząć od zgłoszenia tej sprawy do Echo. Echo sprawdzi warunki techniczne i jedynie za jego pośrednictwem można załatwić wszystkie potrzebne zgody i zmiany w projekcie, jeżeli będą wymagane. Zgoda zarządu będzie formalnością.

_________________
Pozdrawiam

Bartosz Marek

Sekretarz Zarządu Wspólnoty
trzykroki 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 35
Dołączył: Wto Maj 10, 2016 22:21
Posty: 325
Skąd: Gkkkk

PostWysłany: Pią Wrz 30, 2016 19:54    Temat postu: Re: Daszki nad balkonami

Ładne daszki chyba nie zaburzą estetyki budynku. Ja widziałem fajne rozwiązania na www.daszkinawymiar.pl, może Wam też się spodobają?
evinor 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pią Lip 17, 2015 21:18
Posty: 368
Skąd: Polski

PostWysłany: Sob Cze 09, 2018 10:56    Temat postu: Re: Daszki nad balkonami

Daszki wyglądają mega tandetnie. Może to i jest jakieś rozwiązanie, ale moim zdaniem bardziej praktyczne są markizy. Tutaj https://www.markizy-poznan.pl sobie pooglądajcie co można kupić w dzisiejszych czasach. Chronią znakomicie przed słońcem i fajnie się prezentują.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Wrocław

  

osiedla Wrocławia:

  Andaluzja Angel Wings Apartamenty Czysta Apartamenty North Apartamenty Piaskowa Apartamenty przy Mińskiej Apartamenty Rakowiecka Aparthotel Invite Atrium Geo Braterska Brzeska 5 Brzozowe Zacisze Bursztynowa Bursztynowe Butterfly Centauris Centrum Maślic Małych Centrum Partynice Centrum Południowe Corte Verona Cybulskiego 20 Czajkowskiego Cztery Pory Roku Giardini Verona Grójecka 10 Hauke-Bosaka Hubertus Huby Impressio Innova Inwestycja w Leśnicy Jana III Sobieskiego Jesionowy Zakątek Justin Center Kępa Leśnicka Kępa Staromiejska Kiełczów (Milart) Korona Kościuszki - Prądzyńskiego Kręta 10 Krzycka 92 Kukuczki (Milart) Kurkowa 14 Lawendowe Legnicka 17 Literackie Lofty Platinum Lokum di Trevi Lokum Mosiężna Maestro Malownicze Małe Wilczyce Mozaika Mój Grabiszynek Muchobór Wielki-Portero Na Księżu Małym Na Życzliwej Nowy Horyzont Oaza Odra House Odra Tower Ogrody Grabiszyńskie Ogrody Halera Ogrody Reja Olimpia Port Ołtaszyn Park Opolska Orion Osiedle Mieszczańskie Osiedle Odkrywców Park Avenue Parkowa Ostoja Parkowe Parkowe (Budnest) Partynice Pastelowy Gaj Piastowskie Planty Zawidawie Pod Dębami Pod Platanami Pod Przyjaznym Adresem Potokowa Pretficza 40 Promenady Wrocławskie Przy Słowiańskim Wzgórzu Przyjaźni Racławicka Park Rezydencja Borek Rezydencja Dąbie Rezydencja Staromiejska Rodzinna Enklawa Różana Dolina Rumiankowe Sky Tower Słoneczne Sady Słoneczny Zakątek Sol De Levante Stabłowice II Stabłowicka 77 Sułowska Supińskiego 6, 6a Szybka ŚRÓDMIEŚCIE odnowa Tarnogaj Tęczowe Tęczowy Raj - Apart House Trinity Residence Verity Rivage Verity Rosa Verity UpTown Villa Blanca Villa Vratislavia Ville Murano Vratislavia Residence Wilanowskie Willa Gardenia Wille przy Potokowej Wojszyce Klasztorna Zacisze Krzemienieckie Zakątek na Wietrznej Zegarmistrzowska Zielona Etiuda Zielona Pergola Zielona Przystań Zielona Wyspa Zielone Stabłowice Zielone Wzgórze Zielony Szelest Zielony Zakątek Zielony Zakątek Murapol Zimowe Ogrody Złociste Jarzębiny II Złota Podkowa Zwycięska Zwycięska 14c

dzielnice Wrocławia:

  Fabryczna Krzyki Psie Pole Stabłowice Stare Miasto Śródmieście

W REGIONIE:
Jelenia Góra Legnica Wałbrzych Wrocław

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama